سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 99

توضیحات کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 99

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز ارشد برای افرادی منتشر می‌شود که در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده اند و با توجه به رتبه و تراز مکتسبه مجاز به انتخاب رشته شده اند. به بیان دیگر می‌توان گفت کارنامه نهایی همان فرم انتخاب رشته است که داوطلب برای این که در دانشگاه مورد علاقه خود قبول شود چه رتبه ای را باید به دست بیاورد تا از سوی دانشگاه مد نظر، پذیرفته شود و علاوه بر رتبه داوطلب می تواند آخرین رتبه قبولی کد رشته انتخابی را مشاهده نماید.

متقاضی با دریافت و بررسی کارنامه نهایی ارشد می‌تواند در صورت عدم رضایت از رشته و دانشگاه قبول شده نسبت به تغییر اولویت اقدام نماید. اما نکته حائز اهمیت این است که داوطلب برای درخواست تغییر اولویت حتما می بایست نمره حدنصاب مورد نیاز دانشگاه مدنظر خود را کسب کرده باشد. پذیرفته شدن یا نشدن درخواست وی مشروط به نظر دانشگاه مبدا و مقصد می باشد.

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد متشکل از بخش های زیر می باشد.

بخش اول: مشخصات ثبت نامی داوطلب.

بخش دوم شامل: کد رشته های انتخابی، رتبه و آخرین رتبه قبولی در سهمیه.

ترتیب علاقه مندی: رشته‌ محل هایی که داوطلب بر اساس علاقه انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته ارشد ثبت نموده است.

کد رشته انتخابی: کدهای انتخابی داوطلب بر اساس کد رشته محل های دانشگاهی.

رتبه داوطلب: رتبه اختصاص داده شده برای هر رشته محل انتخابی براساس رتبه و تراز ثبت شده در کارنامه اولیه. این رتبه برای هر کد رشته محل متفاوت است.

آخرین رتبه قبولی: رتبه آخرین نفری که در بین انتخاب شدگان براساس رشته محل و ظرفیت پذیرش آن محل قبول شده اند و با در نظر گرفتن سهمیه محاسبه می‌شود.

نتیجه: در این ستون اعداد مختلفی همچون (5، *4، 9) مشاهده می کنید که هر کدام از اعداد به یک معنی می باشد و معانی آن ها در انتهای کارنامه ثبت می گردد.

ادامه مطلب